Tee ise - küünlahoidja seinale

Tee ise - küünlahoidja seinale
Alljärgnevalt näitame, kuidas on võimalik ise teha endale seinale kinnitatav omanäoline küünlahoidja. Küünlahoidja jaoks on vaja:
1) sobivasse suurusesse lõigatud puutükke (sobivad ülejäägid näiteks ehituspuidust);
2) seinale kinnitamiseks riputusaasasid (lai valik erinevates ehituspoodides);
3) ~30-40 cm pikkust ketti, mille lülisid on võimalik lahti ja kinni väänata (lai valik erinevates ehituspoodides);
4) kinnituskonksu (lai valik erinevates ehituspoodides);
5) klaasist küünlahoidjat (meile jäi silma meelepärase pildiga küünlahoidja Flying Tiger'ist).


Alustuseks tuleb leida sobivas suuruses puutükid, millest lõigata 3 vertikaalset lippi ja 3 horisontaalset lippi (1 horisontaalse lipi kinnitame ette ja teised 2 lippi kinnitame taha, vt ka järgmistelt piltidelt).

Kui sobivad tükid on valmis lõigatud, tuleb need lihvida. Lihvimisel soovitan kasutada 120 jämedusega liivapaberit.

Pärast lihvimist viimistlesime lipid pruuni peitsiga. Kuna pruun peits jättis veidi liiga šokolaadise mulje, katsime veel ühe kihi halli vahaga lipid üle. Lõpptulemus jäi ilusa ja sügava mustriga.


Kui sobiv viimistlus on tehtud, tuleb vertikaalsed lipid ühendada omavahel horisontaalsete lippidega. Seejärel tuleb ühele tagumisele horisontaalsele lipile panna külge kinnitusaasad, millega hiljem kogu komplekt seinale riputada. Allolevalt pildilt saab näha erinevust ainult pruuni peitsiga viimistletud tagumistest lippidest ning täiendava vahakihiga lippidest.


Ettepoole kinnitame viimase lipi, mis on samuti peitsitud ja vahatatud. Seejärel kinnitame viimase lipi külge ka konksu, mille otsas hakkab klaasist küünlahoidja rippuma.


Kui puidust osa on valmis, ühendame keti klaasist küünlahoidjaga. Esmalt tuleb lõigata sobivas pikkuses kett, mille kinnitame ümber purgi kaela. Selleks tuleb näpitsatega painutada sobivast kohast ketilüli lahti ning kui kett on ümber purgi kaela pandud, uuesti kinni tagasi panna. Samuti tuleb eraldi kinnitada pudeli küljes oleva esimese keti külge teine sobiva pikkusega kett, millega saab riputada klaasist küünlahoidja puust taguse külge.


Viimase asjana tuleb seina külge kinnitada kaks kruvi, mille külge saab hõlpsalt riputada küünlahoidja. Jääb üle vaid süüdata küünal ja nautida lõpptulemust :)
Eelmine
Tee ise - rippriiul
Järgmine
Eksklusiivne vaigu ja puidu kooslus

Sellel postitusel on 2 vastust

Aave, 25. jaanuar 2018
Väga äge tulemus!
LeheLine, 26. jaanuar 2018
Täname, Aave :) !
Email again: